ژنراتور

خرید ژنراتور

اگر به دنبال خرید ژنراتور به‌عنوان یک سیستم برق پشتیبان هستید، ماه نیرو جایی عالی برای شروع است. با توجه به قیمت ژنراتور برق، خرید آن می‌تواند دلهره‌آور باشد، بنابراین باید با کسب اطلاعات و سازمان‌دهی آنها، خود را برای این‌کار آماده کنید. اطلاعات زیر به شما کمک می‌کند تا قیمت ژنراتور برق مورد نیاز خود را تخمین زده و یک موتور برق با کیفیت را از همین صفحه برای نیازهای خود انتخاب کنید. همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ژنراتور کامینز مراجعه کنید.


ژنراتور چیست و چه کاربردی دارد؟


ژنراتور، همان موتور برق است که از انرژی موجود در گاز و بنزین و برخی دیگر از انواع سوخت برای تولید الکتریسیته استفاده می‌کند. ژنراتور قیمت نسبتا زیادی دارد، با این حال، قیمت ژنراتور برق با عوامل زیادی مانند قدرت و برند آن مرتبط است. قیمت سوخت مورد استفاده، جدا از قیمت ژنراتور برق بوده و باید در هزینه‌ها محاسبه گردد. این دستگاه در حقیقت یک پشتیبان برق است که در شرایطی که برق شهری در دسترس نیست و یا قطع شده است، برای مدت مشخصی می‌تواند الکتریسیته مورد نیاز تجهیزات را تامین کند. خرید ژنراتور برای بسیاری از مراکز مانند بیمارستان‌ها، مراکز داده و نیروگاه‌ها ضروری است. قیمت ژنراتور برق مناسب برای این مراکز، بسیار زیاد است. اما اگر قصد دارید برای خانه خود موتور برق بخرید، نوع مناسب ژنراتور قیمت بسیار کمتری خواهد داشت. با معرفی و بررسی دیزل ژنراتور دویتس توسط سایت اسلاک همراه ما باشید.

برای خرید ژنراتور از کجا شروع کنیم؟

در قدم اول خرید موتور برق، باید میزان الکتریسیته مورد نیاز خود را مشخص کنید تا بتوانید موتور برق مناسب را بر آن اساس برگزینید. برای تعیین میزان برق مورد نیاز، مراحل زیر را دنبال کنید: مشخص کنید چه وسایلی قرار است با موتور برق کار کنند. اگر ژنراتور را برای خانه می‌خواهید، یخچال، فریزر، وسایل تهویه مطبوع و احتمالا روشنایی در اولویت هستند. اگر خرید ژنراتور را برای کسب و کار خود انجام می‌دهید، باید لیستی از دستگاه‌هایی که پس از قطع برق با موتور کار می‌کنند را تهیه کنید. در مرحله بعد و قبل از بررسی قیمت ژنراتور برق، باید تعیین کنید که برای راه‌اندازی هر دستگاه چه مقدار برق لازم است. «وات راه‌اندازی» مقدار وات مورد نیاز برای راه‌اندازی یا روشن‌کردن یک دستگاه با موتور برق است و ممکن است دو تا سه برابر وات مورد نیاز برای ادامه کار دستگاه یا همان وات نامی باشد. وات راه‌اندازی در مقابل «وات جاری یا وات نامی» یک دستگاه مطرح است و در دفترچه آن نوشته شده است. در این مرحله، برای تخمین دقیق قیمت ژنراتور برق، باید کل برق مورد نیاز خود را حساب کنید. هرچه نیاز کلی بالاتر باشد، ژنراتور قیمت بیشتری خواهد داشت و هرچه نیاز کمتر باشد ژنراتور قیمت کمتری دارد. محاسبه با استفاده از یک معادله دو بخشی انجام می‌شود. ابتدا، تمام وات‌های جاری همه دستگاه‌هایی که به‌طور همزمان برق می‌گیرند را با هم جمع کنید. در مرحله بعد، بیشترین «وات راه‌اندازی» را که از دفترچه‌های محصول جمع‌آوری کردید، به آن اضافه کنید. مقدار به‌دست‌آمده، نیرویی است که برای راه‌اندای وسایل خود نیاز دارید. حالا می‌توانید به سراغ مقایسه انواع قیمت ژنراتور برق بر اساس توان مورد نیاز خود بروید. هرچه عدد به دست آمده کوچک‌تر باشد ژنراتور قیمت کمتری خواهد داشت و در مقابل، هرچه انرژی مورد نیاز بیشتر باشد، ژنراتور قیمت بیشتری خواهد داشت. همه ژنراتورهای برند ماه نیرو با موتورهای گازی و بنزینی با کیفیت کار می‌کنند و قدرتی را ارائه می‌دهند که می‌توانید روی آن حساب کنید. فرقی نمی‌کند که به‌دنبال ژنراتور قیمت پایین، ژنراتور قیمت متوسط و یا ژنراتور قیمت بالا باشید، همه آنها را می‌توانید یک‌جا در ماه نیرو ببییند و موتور برق مورد نیاز خود را از بین آنها انتخاب نمایید. وجود لیست قیمت ژنراتور برق، به شما کمک می‌کند تا مقایسه دقیقی انجام دهید. برای کسب ازطلاعات بیشتر به مطالعه دیزل ژنراتور کاترپیلار بپردازید.

نکات خرید موتور برق

برای خرید ژنراتور، باید علاوه بر قیمت ژنراتور برق، به موارد زیر دقت نمایید: موتور برق سیار می‌تواند از 900 تا 10000 وات انرژی را تامین کند، اما موتورهای ثابت می‌توانند انرژی بسیار بیشتری را تامین کنند. پس باید انتخاب را بر اساس میزان برق مورد نیاز انجام دهید. اگر قصد دارید موتور برق خود را مرتبا جابجا کنید، بهتر است از مدل‌های چرخ‌دار استفاده کنید و یا پس از خرید ژنراتور، برای آن چرخ نصب کنید. ژنراتوری را بخرید که حداقل ده ساعت کامل کار کند. این زمان به پیمانکاران اجازه می‌دهد تا یک روز کامل کار کنند و به صاحبان خانه هم اجازه می‌دهد بدون سوخت‌گیری مجدد، شب را به صبح برسانند. باید بررسی کنید که به چند پریز در بدنه موتور برق نیاز دارید. تعداد پریزها وابسته به تعداد وسایل برقی است که در یک زمان به موتور وصل می‌شوند. لازم است خرید ژنراتور را بر اساس تعداد پریزهای برق مورد نیاز انجام دهید. هشدار: هرگز موتور برق را مستقیماً به سیم‌کشی خانه وصل نکنید. اگر قصد دارید یک ژنراتور را به سیستم‌کشی برق خانه خود وصل کنید، یک برقکار ماهر برای نصب کلید انتقال استخدام نمایید. 


انواع ژنراتور برق


همان‌طور که گفتیم، انواع ژنراتور قیمت متفاوتی دارد، قیمت ژنراتور برق تا حدود زیادی به نوع آن وابسته است. به همین دلیل لازم است قبل از خرید ژنراتور، انواع آن را بشناسید. موتور برق دو نوع اصلی دارد: آماده‌به‌کار (ثابت) و قابل حمل (پرتابل). اینورترها نیز وسایل مرتبطی هستند که اگرچه در دسته ژنراتور قرار نمی‌گیرند، اما ممکن است بتوانند نیازهای شما را برآورده کنند. 

ژنراتورهای آماده به کار 

یک ژنراتور آماده‌به‌کار، به‌طور ثابت در خارج از خانه یا ساختمان تجاری قرار می‌گیرد و مستقیماً به سیستم الکتریکی متصل شده تا برق برخی یا همه مدارهای خانه و مرکز کار را در هنگام قطع برق شهری تامین کند. برخی از مدل‌ها ممکن است با قطع برق به‌طور خودکار شروع به‌کار کنند و با بازگشت برق، متوقف شوند. احتمالا این نوع ژنراتور قیمت بیشتری دارد. سوخت ژنراتورهای آماده‌به‌کار با پروپان مایع یا گاز طبیعی تامین می‌شود و این دستگاه‌ها نیاز به نصب حرفه‌ای و اغلب با مجوز دارند. خرید ژنراتورهای ثابت معمولا برای مراکز خاصی که نیاز آنها به الکتریسیته حیاتی است و یا مصرف بالایی دارند، انجام می‌شود. تعداد مدارهایی که یک ژنراتور آماده‌به‌کار می‌تواند به آنها برق بدهد، و تعداد وسایلی که می‌توانید به آن نصب کنید، با ظرفیت برق ژنراتور تعیین می‌شود. ژنراتورهای آماده به کار از 5000 تا 25000 وات یا بیشتر توان تولید می‌کنند. 

ژنراتورهای قابل حمل 

موتور برق قابل حمل، یک گزینه همه‌کاره است. پس از خرید ژنراتور پرتابل، می‌توان از آن‌ برای برق اضطراری در منزل، تامین برق در مکان‌های دور افتاده که به برق شهری دسترسی ندارند یا برای مقاصد تفریحی مانند قایق‌سواری یا کمپینگ استفاده کرد. سوخت ژنراتورهای قابل حمل معمولا با بنزین تامین می‌شود و دارای پریزهای برق مانند پریزهای موجود در دیوارهای خانه هستند. هنگامی که ژنراتور کار می‌کند، می‌توانید وسایل و ابزارها را مستقیماً به این پریزها وصل کنید. قیمت ژنراتور برق قابل حمل بسته به ظرفیت و ویژگی‌ها متغیر است. با این حال ژنراتور قیمت متوسط و ژنراتور قیمت پایین، بیشتر در این گروه یافت می‌شوند. یک ژنراتور کوچک 1000 واتی قابل حمل، ممکن است برای اهداف تفریحی کاملا مناسب باشد. در صورت نیاز به ژنراتور برای برق‌رسانی به ابزار کار در محل کار، ممکن است تا 8000 وات نیاز داشته باشید. اسلاک مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز دیزل ژنراتور سیار را در اختیار شما قرار دهد.

اینورترها

اینورترها برق DC را به برق AC تبدیل می‌کنند. AC نوع جریانی است که برق وسایل روزمره را تامین می‌کند. یکی از کاربردهای رایج اینورتر، اتصال آن به باتری خودرو و وصل کردن لوازم خانگی کوچک به آن است. اینورترها در طول سال‌ها پیشرفت کرده‌اند و امروزه بسیاری از اینورترها شامل رادیوهای اضطراری، چراغ‌ها یا باتری داخلی برای ذخیره انرژی هستند. 

ژنراتورهای اینورتر 

این ژنراتورهای بنزینی، معمولاً کوچک‌تر و کم‌صداتر از ژنراتورهای معمولی هستند و اغلب سرعت موتور را بر اساس بار مورد نیاز تغییر می‌دهند تا در مصرف سوخت صرفه‌جویی کرده و از فرسودگی ژنراتور جلوگیری کنند. خرید ژنراتور اینورتر معمولا برای کمپینگ که سر‌وصدا ممکن است آزاردهنده باشد و برای تامین انرژی تجهیزات الکترونیکی حساس انجام می‌شود. 

ژنراتورهای پروپان 

آنها مشابه ژنراتورهای قابل حمل و آماده‌به‌کار هستند، با این تفاوت که با یک سوخت تمیزتر به نام پروپان کار می‌کنند. این موتورهای برق در شرایطی که استفاده از بنزین خطرناک است، راه حلی ایده‌آلی محسوب می‌شوند. مخازن پروپان اضافی را می‌توان ذخیره کرد و به عنوان مخزن پشتیبان استفاده نمود. 

قیمت ژنراتور برق (ژنراتور قیمت بالا، متوسط و پایین) 

ظرفیت موتورهای برق، نقش مهمی در قیمت ژنراتور برق دارند. انواع ژنراتور قیمت بالا، معمولا زیر مجموعه موتورهای برق آماده‌به‌کار هستند. درحالی‌که ژنراتور قیمت متوسط و پایین معمولا پرتابل می‌باشند. با این حال ممکن است انواع قوی ژنراتورهای پرتابل از انواع آماده‌به‌کار آنها، که میزان برق یکسانی را ارائه می‌دهند، گران‌تر باشند. همان‌طور که دیدید، خرید ژنراتور نیاز به انجام محاسباتی دارد. این محاسبات برای مشخص کردن میزان برق مورد نیاز است. علاوه بر این، موتورهای برق انواع مختلفی دارند. قیمت ژنراتور برق بر اساس برند و ظرفیت تامین برق آن معین می‌شود. ژنراتورهای ثابت یا آماده به کار، معمولا قیمت بالاتری داشته و ظرفیت بیشتری را نیز برای تولید برق دارند. این در حالی است که ژنراتورهای پرتابل معمولا قیمت و ظرفیت کمی دارند. با این حال احتمالا هزینه خرید یک ژنراتور پرتابل با یک توان ویژه، نسبت به یک ژنراتور ثابت با همان توان کمتر است. برای خرید ژنراتور آماده‌به‌کار و پرتابل، می‌توانید از برند ماه نیرو کمک بگیرید.